ММДС

office@mmds.com.ua

Rus / Ukr

Технології та стандарти

WiMAX (англ. Worldwide Interoperability for Microwave Access) - телекомунікаційна технологія, розроблена з метою надання універсального бездротового зв'язку на великих відстанях для широкого спектра пристроїв (від робочих станцій та портативних комп'ютерів до мобільних телефонів). Заснована на стандарті IEEE 802.16, який так само називають WirelessMAN. Назва «WiMAX» була створена WiMAX Forum - організацією, яка заснована у червні 2001 року з метою популяризації та розвитку WiMAX.

Завдяки мобільному WIMAX користувачі зможуть отримувати доступ до мережі постачальника послуг в будь-якому місці зони покриття. Доступ можливий також у русі. Високі швидкості доступу до мережі (сумірні з дротовими xDSL технологіями) та підтримка якості сервісів, що дозволяють користуватися, окрім високошвидкісної Інтернет послуги, всіма основними послугами та програмами, такими як голосовий IP зв'язок, перегляд телепередач, відеороликів, побудова клієнтських віртуальних мереж, мережеві ігри і пр. Автоматичні налагодження та пошук мережі роблять підключення максимально швидким, простим та не вимагають від користувача додаткових специфічних знань.

Випуск клієнтських пристроїв освоєний такими відомими виробниками, як - Samsung, Asus, Acer, Intel, HTC, Nokia, ZTE, ZyXELL, Toshiba та інші. Самі пристрої підрозділяються на настільні модеми, вбудовані бездротові мережні карти в ноутбуки, бездротові мережеві пристрої під’єднанні через порт USB і PCMCI, Express картки та пристрої близькі по зовнішності та за функціоналом до існуючих смартфонів.

Подією 2006 року для WiMAX-спільноти стало визнання Міжнародним союзом електрозв'язку (ITU) технологію WiMAX стандарту 3G. WiMAX схвалена, як сучасна та перспективна технологія в світі.

Посилання:

  • http://www.wimaxforum.org/
  • http://www.wimax.com/
  • Усi права захищено, 2008
    Разработка та дизайн сайту