ММДС

office@mmds.com.ua

Rus / Ukr

Як це працює?

ММДС - це ефірна технологія двонапрямленої передачі інформації мовного типу (мал.1).

Базова станція обслуговує територію радіусом до 15 км. Не обслуговуються частина ближчої зони (до 500м), а також місця для яких не забезпечується умови прямої видимості. Мережа підтримує передачу Інтернет, голосу та потокового відео.

ММДС: Як це працює?

Загальна характеристика

Системи MMDS (Multichannel Multipoint Distribution System, що в перекладі означає Багатоканальна Багатоточкова Розподільча Система) набули останнім часом широкого поширення, як альтернатива класичним кабельним мережам в яких розподільча мережа будується за рахунок прокладки коаксіальних або оптичних кабелів. До теперішнього часу у західній півкулі впроваджені десятки систем MMDS, які реалізують доступ до мережі Інтернет, надають послуги інтерактивного телебачення та інших широкосмугових послуг з технології безпровідного доступу. Декількома фірмами у світі виробляється устаткування, яке дозволяє забезпечувати високошвидкісний доступ до мережі Інтернет, та яке доступно будь-якому жителеві у віддаленому куточку, якщо він знаходиться в зоні чіткого прийому сигналу, та встановив приймально-передавальну антену MMDS. Серед спеціалістів, які займаються впровадженням систем MMDS у країнах СНД, найбільшою популярністю користується устаткування трьох американських фірм - EMCEE, ADC і Comwave.

Згідно результатів дослідження, проведеного фірмою Yankee Group, попит з боку масового споживача на послуги широкосмугового доступу продовжує зростати і вже наприкінці 2008 р. в США число абонентів систем MMDS налічувалося близько 1 млн., коли в 2000г. було всього 20 тис.

Компоненти системи MMDS.

Комплект устаткування системи MMDS включає наступні компоненти:

 • модулятори;
 • вхідну приймальну систему;
 • цифро/аналогові передавачі (або один груповий на N каналів); 
 • цифро-аналоговий суматор каналів; 
 • систему мережевого управління; 
 • автоматичну або ручну систему резервування; 
 • широкосмугові ретранслятори (при необхідності); 
 • антени; 
 • хвилевід та коаксіальний кабель.

Переваги MMDS систем

 1. Використання систем MMDS в багатоканальних системах наземного телебачення має ряд переваг в порівнянні зі звичайними системами наземного телемовлення: вони мають широку можливість передачі телевізійних програм при аналоговому сигналу та в декілька разів більше можливість при модуляції цифровими сигналами стандарту Mpeg-2
 2. Радіо- і телемовлення ведеться на екологічно безпечному рівні, коли сумарна потужність передавача не перевищує 1000 Вт (в основному 1-10 Вт). Для довідки: зараз у системах телемовлення використовуються передавачі потужністю в метровому діапазоні до 50 кВт, в дециметровому - до 10 кВт, при цьому рівень електромагнітного поля поблизу телецентрів значно перевищує допустимі норми.
 3. Відносна дешевизна абонентського устаткування, за рахунок використання компактної малогабаритної антени з лінійними розмірами 15-25 см.
 4. Висока якість сигналів із-за порівняно низького рівня перешкод, у виділених для цих систем діапазонах частот.
 5. Незалежність умов прийому від телевізійних стандартів NTSC, PAL, SECAM за рахунок цифрування сигналів.
 6. Системи MMDS забезпечують значну економію коштів у порівнянні з будівництвом систем кабельного телебачення (СКТБ). Якщо у розгалуженій кабельній мережі потрібно перекрити окремі ділянки завдовжки 5..20 км., то варіант з ретранслятором може виявитися більш переважним, ніж прокладка кабелю. Істотно зменшуються експлуатаційні витрати завдяки відсутності протяжних магістральних та субмагістральних ліній.
 7. Підвищується надійність системи теле- і радіомовлення, оскільки кабельні мережі чутливі до різного роду реконструкцій,які можуть проводитись в містах або до стихійних лих (пожежа, землетрус, техногенні надзвичайні випадки)

Системи цифорового телебачення на основі технології MMDS відкривають широкі можливості і по збільшенню числа програм, телеглядачі зможуть побачити від 25 аналогових до 100 цифрових каналів. Час розгортання системи MMDS залежно від її конфігурації лежить в межах від декількох днів до двох-трьох тижнів.

Дуже важливою відмінністю систем MMDS можна вважати їх доступність, для широких верств населення з різним рівнем доходів. MMDS можна використовувати, і як просте і недороге джерело отримання телепередач для всього населення міста,так і як систему платного телебачення, з пакетами закритих каналів для найвимогливіших клієнтів. А також, як засіб доступу до передачі даних, INTERNET та телефонії.

Склад абонентського комплекту:

 • Антена ММДС 18 - 24 дБ.
 • Даунконвертор.
 • Блок живлення даунконвертора.
 • Цифровий приймач.

Усi права захищено, 2008
Разработка та дизайн сайту