ММДС

office@mmds.com.ua

Rus / Ukr

Технології та стандарти

DOCSIS

Data Over Cable Service Interface Specifications (DOCSIS) - стандарт передачі даних по телевізійному кабелю.

У 1998 році на сесії робочої групи ITU в Женеві був схвалений основний стандарт J.112, що визначає методи передачі даних у мережі кабельного телебачення. Основуючись на базі стандартів ITU J.112 і J.83, консорціумом CableLabs у співпраці з широким колом виробників обладнання був розроблений єдиний міжнародний стандарт, відомий під назвою Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS).

Цей стандарт передбачає передачу даних абонентові по мережі кабельного телебачення з максимальною швидкістю до 42 Мбіт / с (при ширині смуги пропускання 6 МГц), а також використання для багатопозиційної амплітудної модуляції 256 QAM та отримання даних від абонента зі швидкістю до 10,24 Мбіт / с. Він призначений змінити існуючи рішення на основі фірмових протоколів передачі даних та методи модуляції, несумісних один з одним, і повинен гарантувати сумісність апаратури різних виробників.

Прийняті ITU документи містять також три додатки, що враховують специфічні особливості американського, європейського і японського ринків послуг CATV, і стандарти (NTSC, PAL, SECAM), що використовуються в цих регіонах.

Існує декілька версій специфікації DOCSIS:

 • DOCSIS 1.0
 • DOCSIS 1.1
 • DOCSIS 2.0
 • DOCSIS 3.0
 • EuroDOCSIS

EuroDOCSIS регламентує прийнятий для Європи розподіл частот прямого та зворотного каналу, обумовлює роботу зі смугою 8 Мгц.

У стандарті DOCSIS для організації двоспрямованої передачі даних використовується частотне розділення сигналів. Дані від головного модему (ГМ), розташованого на головний або підголовній станціях до абонентських модемів передаються по прямому каналу (downlink, downstream), а від абонентських модемів до головного модему – по зворотному (uplink, upstream). Сигнали, що були передані з головного модему на частотах прямого каналу поширюються по всій мережі та приймаються всіма користувачами. Кожний абонентський модем має свою адресу і може із загального потоку виділити дані, які спрямовані саме йому. У зворотному каналі декілька абонентів працюють на одній центральній частоті по черзі.

Управління роботою мережі проходить головним модемом, при цьому для можливості прийому та передачі інформації абонентський модем проходить декілька процедур:

 • сканування діапазону прямого каналу;
 • встановлення з'єднання;
 • настройка параметрів передачі;
 • реєстрація у мережі.

Розподіл частот у DOCSIS.

Прямий канал (downlink, downstream) займає смугу частот від 91 до 857 МГц. Передача даних ведеться у каналах шириною 6 МГц (DOCSIS) або 8 МГц (EURODOCSIS). Застосовуваний тип модуляції може бути або 64QAM, або 256QAM. Максимально можливі швидкості передачі бітів при цьому мають значення 30.342 і 42.88 Мбіт / с. Зворотний канал (uplink, upstream) розташований у смузі частот від 5 до 42 МГц (DOCSIS) або 5-65 МГц (EURODOCSIS). Цей діапазон може розділятися на канали шириною 0.2, 0.4, 0.8, 1.6, 3.2 МГц. У зворотному каналі може використовуватися QPSK, 16QAM, 64QAM модуляція. При модуляції QPSK максимально можливі швидкості передачі даних можуть становити від 0.32 до 5.12 Мбіт / с, при 16QAM - від 0.64 до10.24 Мбіт / с.

Склад абонентського комплекту:

 1. Антена ММДС 24 дБ.
 2. Трансивер.
 3. Блок живлення трансивера.
 4. Модем з блоком живлення.

 

Усi права захищено, 2008
Разработка та дизайн сайту